Başvurunuz Gönderiliyor...

Başvurunuz Bizlere Ulaşmıştır!

Teşekkürler

İşleminiz Sırasında Bir Hata Meydana Geldi

ATA (Akıllı Tarım Atölyeleri)

Tarımın Geleceği Bizim Elimizde

Akıllı Tarım Atölyeleri geleceğimizin teminatı olan çocukları, teknolojiyle, girişimcilikle, tarımla ve sosyal zekâyla buluşturmak için yola çıkmış; üretken, çevik ve yenilikçi nesiller yetiştirmeyi hedefleyen, gücünü üzerinde yaşadığı binlerce yıllık medeniyetin köklerinden alan ve 21. yüzyılın bilimsel yöntemleriyle donatılmış çok yönlü bir eğitim hareketidir.

Akıllı Tarım Atölyeleri insanlığın geleceğini tarımda, geleceği de çocuklarda gören, değerlerinden ilham alıp çağı yakalayan ve yarını düşünen bir gelecek tasarımıdır. ATA’nın hikâyesi, bereketli ATA tohumlarını yeni yüzyılın gelecek tarlalarına ekmenin hikâyesidir.

Akıllı Tarım Atölyeleri Nedir?
Akıllı Tarım Atölyeleri, tarım temelli teknoloji ve girişimcilik konularından oluşan yeni nesil atölyelerin birleştiği bir eğitim hareketidir.

Amacı Nedir?
Akıllı Tarım Atölyeleri’nin ilk amacı dünyamız için değer ve fayda üretmektir. Katılımcılarını, çevrelerindeki sorunları ve ihtiyaç alanlarını gözlemleyebilen, fikir üretebilen, sorunları çözebilen, risk alabilen girişimci bireyler olarak geleceğe hazırlamaktır. Tarım için teknoloji üretmektir.

Hedefi Nedir?
Akıllı Tarım Atölyeleri katılımcılarının gelecekte ihtiyaç duyacağı becerilerini güçlendirerek, onları yüksek öğrenim ve iş hayatına motive ederek; güçlü, yenilikçi zihinsel desenlemeler yapabilen, girişimci, tasarımcı, sorunlara doğru ve hızlı çözüm üretebilen bireyler olarak hazırlamayı amaçlayan bir programdır.

Kimler Katılabilir?
Akıllı Tarım Atölyeleri'ne müfredatımıza ve programımıza uygun kriterleri sağlayabilen her kurum başvurabilir.